13-11-2017 – Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki

      Możliwość komentowania 13-11-2017 – Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki została wyłączona

W dniu 13-11-2017 z okazji 20 rocznicy powstania Koła Ligi Obrony Kraju przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku rozegrany został Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki w którym wzięły udział 5 osobowe zespoły z następujących placówek dydaktycznych:

Patronat nad imprezą objęli,  jednocześnie fundując nagrody:

  • Zarząd Powiatowy LOK Brzesko
  • Starostwo Powiatowe w Brzesku
  • Gmina Czchów
  • Gmina Brzesko
  • Wójt Gminy Szczurowa
  • Wójt Gminy Gnojnik

Młodzi adepci sportu strzeleckiego zostali pouczeni w zakresie posługiwania się bronią palną jak i o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu ze strzelnicy. Zorganizowana została ciekawa prezentacja broni palnej oraz elementów wyposażenia (kamizelek, kasków, tarcz, pałek) używanego przez Policję.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentowana przez liczną grupę Strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Kolejne lokaty, po zaciętej walce zajęli: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w BrzeskuZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w CzchowieZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w BrzeskuZespół Szkół w Szczurowej.

Dużą niespodziankę sprawiła zawodniczka mająca po raz pierwszy kontakt z bronią. Magdalena Modrzewska trafiła aż 3×10 zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nią uplasowali się Bartosz Kobyłecki i Kamil Skoczek.

Trzy najlepsze drużyny mogły spróbować strzałów z broni palnej 9mm używanej w formacjach mundurowych w Polsce i na świecie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do uprawiania sportu strzeleckiego. W tym celu zapraszamy na szkolenia oraz strzelania organizowane przez LOK Brzesko w formie cyklicznych zawodów.

Dziękujemy Panu inspektorowi Mirosławowi Morylowi – Komendantowi Policji w Brzesku, Marianowi Lambertowi – Prezesowi Koła Ligi Obrony Kraju oraz aspirantowi sztabowemu Bogumiłowi Machaj z Komendy Powiatowej policji w Brzesku za wzorową organizację oraz koordynację całej imprezy.

 

Daj innym znać ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin